Profile

bita azizi

Your Contact Details are only visible to you. Please review your Privacy Settings under My Account to customize what can be seen by others.

Contact Details


Bio

استانبول

 

معبد باشکوه آرتمیس یکی از دیدنی ترین جاذبه های این منطقه است که در دنیا به شهرت رسیده است . قدمت معبد آرتمیس به قبل از میلاد مسیح باز می گردد و آنرا عجایب هفتگانه دنیا می نامند و جزو  اولین معبد مرمری در جهان باستان است . این بنا در فاصله پنجاه کیلومتری شهر ازمیر واقع شده است .  آفر تور استانبول سفر باتو را از دست ندهید.

همچنین ، این بنا را زیباترین بنای کره خاکی می دانند ، و در مورد آن داستان های مختلفی نقل شده است و بر اساس برخی روایت های تاریخی این بنا در ابتدا توسط کرزوس پادشاه ثروتمند لیدیه ساخته شد و مدتی بعد از آن و پیش از میلاد مسیح توسط هروستراتوس به آتش کشیده شد و این آتش سوزی با تولد اسکندر مقدونی همزمان بود . و گفته می شود در آن زمان همه مردم درگیر متولد شدن اسکندر بوده و کسی نتوانست این معبد را آتش نجات دهد . و گفته می شود بعدها اسکندر مقدونی قصد داشت که هزینه بازسازی آن را بپردازد ولی حکام و مردم شهر ، کمک وی را رد نمودند. پس از مرگ اسکندر در سال 323 پس از میلاد مسیح این معبد مورد باز سازی قرار گرفت . اما پس از آن در دوره های مختلف بارها و بارها ویران و دوباره باز سازی شد .