Profile

sam nazari

Your Contact Details are only visible to you. Please review your Privacy Settings under My Account to customize what can be seen by others.

Contact Details


Bio

موزه هنرهای زیبای آجارا     Adjara Arts Museum

موزه هنرهای زیبای آجارا یکی از جاذبه های دیدنی شهر باتومی در تور گرجستان است که در آن با آثار برجسته  هنرمندان روسی و اروپایی روبرو خواهید شد . اغلب این آثار به دو قرن اخیر یعنی قرون نوزدهم و بیست تعلق دارند .

6- آبشار ماخونتستی   Makhuntseti Waterfall

اطراف شهر باتومی را طبیعتی زیبا و سرسبز در بر گرفته است و به خصوص بندر باتومی و اطراف آن دارای جاذبه های فراوانی است . آبشار ماخونتستی یکی از تفرجگاههای زیبای این شهر است که در فاله حدودا چهل کیلومتری از  بندر باتومی واقع شده و به خصوص در فصل تابستان گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند . این آبشار پنجاه متر ارتفاع دارد و طبیعت زیبا و آرامش حاکم بر آن ، ارزش طی نمودن این فاصله را دارد .

پارک ملی کاراتپه    National Park Kartepe

پارک ملی کاراتپه (تپه سیاه ) از جمله جاذبه های گردشگری شهر آنتالیاست که با وجود آثار تاریخی متعدد به یک مجموعه ی تاریخی سرباز در تور آنتالیا پیشنهادی سفر باتو تبدیل شده است . در پارک ملی کارتپه ، تخته سنگ های بسیار بزرگی را می بیند که بر روی آنها حکاکی شده است و قدمت این حکاکی ها به هزار سال پیش و دوران  باستان باز می گردد و آنها را به امپراتوری آسیتاوادا ، اقوام فنیقی و هیتی ها نسبت می دهند . همین طور در طول جنگ های صلیبی ، کاراتپه یکی از مناطق درگیری و صحنه نبرد بوده است .  در این منطقه با تندیس  و مجسمه هایی که دارای شمایل حیواناتی چون گاو و شیر و یا حتی پیکره ی انسانی هستند روبرو می شوید که در طول قرن ها سالم به جامانده اند البته برخی از آنها دچار آسیب هایی شده اند .