Profile

pouya nima

Your Contact Details are only visible to you. Please review your Privacy Settings under My Account to customize what can be seen by others.

Contact Details


Bio

ایا صوفیه  Hagia Sophia

ایاصوفیا به دستور آتاتورک و در سال ۱۹۳۵ به یکی از دیدنی ترین موزه های شهر استانبول در تور استانبول سفر باتو تبدیل شد و دربهای آن به روی عموم گشوده شد . ایاصوفیه روزگاری بزرگ ترین کلیسای جامع دنیا بود و معماری منحصر و زیبایی آن برای قرن ها الهام بخش معماران بسیاری شد و مسجد سلطان احمد (مسجد آبی ) ، ایاصوفیه کوچک و .. همگی تحت تاثیر معماری سبک بیزانس این بنا طراحی و ساخته شدند . این بنا در منطقه فاتح ، محله سلطان احمد قرار دارد و همه روزه از ساعت نه صبح تا پنج بعدازظهر باز است

جنگل حرا

جنگل های حرا یکی از شگفتی های جزیره کیش  است که نظر جهانیان را به خود جلب نموده و مشابه آن در کمتر نقطه ای از این کره خاکی به چشم می خورد . جنگل های حرا ، در شصت کیلومتری غرب شهر قشم و در نزدیکی تنگه خوران قرار دارد . این جنگل ها با هر جزر و مد آب ، سر از آب بیرون آورده و دوباره به زیر آب فرو می روند و منظره زیبا را پدید می آورند . گفتنی است جنگل های حرا بخش بزرگی از مساحت قشم را در بر گرفته و حدود بیست و دو هزار کیلومتر وسعت دارند . این منطقه زیستگاه جانوران و گیاهان بسیاری است از این رو تحت نظارت سازمان حفاظت از محیط زیست قرار دارد . همچنین جالب است بدانید در تور کیش  درختان حرا در تمام ایام سال سبز هستند و طول آنها  سه الی شش متر است ، و توانایی  رشد و نمو در آب شور را دارند و حتی میتوانند آب شور را به شیرین تبدیل کنند . 

برای اولین بار حکیم و فیلسوف ایرانی ( ابوعلی سینا ) در مورد این گیاهان تحقیق نمود و گفته می شود نام این گیاه را نیز وی انتخاب نموده است .  .